Qlik Sense November 2021: Infotrust konsultantų paaiškinimas

Dalinamės “Infotrust”, Qlik Master Reseller partnerio Baltijos šalyse, tradiciniu konsultantų tekstu apie svarbiausius Qlik Sense atnaujinimus lapkričio mėn.

****

Tik ką „Qlik“ paskelbė paskutinį šiais metais atnaujinimų paketą. Pasidalinsime tekstu apie pasikeitimus duomenų vizualizacijų dalyje.

Mini diagrama parametrizuotoje papildomoje informacijoje (angl. Add mini-charts in tooltips)

Nuo šiol į Bar, Bullet, Combo, Line, Map, Scatter Plot, Treemap grafikų papildomos informacijos langus galima įdėti mini diagramas. Tai yra puikus būdas pateikti detalizaciją, kuri papildo pagrindinę grafike pateiktą informaciją. Mini diagramai gali būti panaudota bet kuri meta bibliotekos vizualizacija, išskyrus konteinerį ir Treemap su daugiau nei viena dimensija.

Praktinis patarimas:

  1. Sukurkite diagramą, kurią norėsite matyti parametrizuotoje papildomoje informacijoje. Ir išsaugokite ją meta bibliotekoje:

2. Pagrindinės diagramos skiltyje Tooltip paspauskite mygtuką Add chart ir pasirinkite jau sukurtą diagramą:

3. Laukelyje Chart size pasirinkite dydį:

Užvedus pele ant vieno iš linijinio grafiko taškų papildomoje informacijoje bus matoma lentelė su to laikotarpio skaičiais:

Naujas x ašies išdėstymo būdas (angl. Layered Labels)

Naujoje Qlik Sense versijoje pristatomas daugiasluoksnis x-ašies reikšmių pavadinimų išdėstymo būdas. Šis sluoksniavimo būdas leidžia optimaliau atvaizduoti x-ašį, taip paliekant daugiau vietos pačiam grafikui. Naujasis išdėstymo būdas yra galimas Bar, Line, Combo, Grid, Bullet, Distribution Plot, Waterfall ir Box Plot diagramose.

Visų išdėstymo būdų palyginimas:

Visų duomenų reikšmių rodymas linijinėje diagramoje (angl. All labels visible in Line Chart)

Atsirado papildomas pasirinkimas nurodantis, kiek duomenų reikšmių rodyti grafike. Iki šiol buvo galima rinktis tarp Auto (Qlik Sense automatiškai atvaizduoja tiek reikšmių, kad jas būtų lengva skaityti) ir None (grafike nėra rodomos duomenų reikšmės). Nuo šiol yra trečia opcija – All (grafike atvaizduojamos visos duomenų reikšmės). Pastaroji yra labai naudinga, kai norime būti tikri, kad visais atvejais, prie bet kokių parinkčių, grafike bus matomos visos duomenų taškų reikšmės. Šią naująją opciją galima rasti linijinio grafiko parametrų dalyje, Presentation skiltyje prie Value labels:

Paveikslėlių dydis ir lygiavimas lentelėje (angl. Sizing and positioning of images)

Rugpjūčio mėnesio atnaujinimų pakete atsirado galimybė į lentelę įdėti paveiksliuką. Šioje versijoje tokiems paveiksliukams jau galima parinkti ir dydį bei lygiavimą. Tai atliekama dimensijos ar rodiklio Sizing ir Positionnustatymuose:

Meta bibliotekos redagavimas (angl. Edit Master items from the Property panel)

Redaguoti meta bibliotekoje esančius rodiklius ir dimensijas tapo dar paprasčiau, nes tai galima padaryti tiesiai diagramos nustatymų langeliuose:

Pradinis konteinerio skirtukas (angl. Define Default tab in Container object)

Iki šiol sukūrus konteinerio objektą su keletu skirtukų viduje, visada rodydavo pirmąjį skirtuką konteineryje, kol nepasirenki kito. Nuo dabar galima pasirinkti, kurį konteinerio skirtuką rodyti kaip pradinį. Tai galima padaryti nustatymų skiltyje Container, laukelyje Default tab.Jei nepasirinktas joks skirtukas, bus rodomas pirmasis.

 

Reziumė:

 

Paskutinis šių metų Qlik Sense atnaujinimų paketas pateikė nemažai patobulinimų, padedančių aplikacijų kūrėjams informatyviau, optimaliau bei greičiau pateikti informaciją jos vartotojams. Šio paketo mūsų favoritais tapo patogesnis meta bibliotekos redagavimas, kuris pagreitins aplikacijos kūrėjo darbą. Taip pat labai nudžiugino papildomas x ašies išdėstymo būdas, nes dažnai ilgi dimensijų pavadinimai reikalauja daug papildomos erdvės, kuri nuo šiol bus panaudota duomenų atvaizdavimui. Na, o mini diagramų pridėjimas į papildomos informacijos langą naudotojui leis greičiau atrasti atsakymus į kilusius klausimus.

 

Susisiekime:

 

Qlik‘o gebėjimas pristatyti naudotojams reguliarius atnaujinimų paketus tapo standartu. Kiekvienas šių metų leidimas pateikia funkcionalumo galimybių, praturtinančių naudojimosi įrankiu patirtis. Kartu tai tampa iššūkiu ir Qlik naudotojams – atnaujinti produktą ir „įdarbinti“ naujienas. Jei jums reikalinga pagalba atnaujinant Qlik, parašykitevilnius@theinfotrust.com. Į laiškus reaguojame per vieną darbo dieną.

 

Šaltiniai:

Qlik Sense 2021 November(Qlik community)

 

Parengė:

Tatjana Serapinienė, Qlik Sense programuotoja

Simona Klebonaitė, verslo analitikė

***

Infotrust, UAB

Qlik Master Reseller partneris Baltijos šalyse

vilnius@theinfotrust.com

Turite klausimų?

Paskambinkite mums +370 615 94878 arba klauskite
parašydami mums – atsakysime per vieną darbo dieną.

Copyright © 2024 Day Q Analytics. All rights reserved. | Privatumo politika

Solution: Pixel House