„Agrorodeo”: patirties istorija su Finance PRO

Finansai

Jei anksčiau vienai tokiai užklausai atsakyti užtrukdavome kelias dienas, dabar su Finance PRO – kelias valandas.

„AGRORODEO“ VYR. BUHALTERĖ OLGA BRAGINA „QLIK TALK“ RENGINYJE 100-UI RENGINIO DALYVIŲ PAPASAKOJO APIE PATIRTĮ, NAUDOJANTIS QLIK SPRENDIMAIS.

-Jūsų įmonė daugelį metų naudoja QlikView, tačiau finansinei duomenų analizei ir ataskaitų rengimui vis dar naudojote Excel programą. Kas jus paskatino pereiti nuo Excel‘io į standartizuotą Finance PRO aplikaciją?

-Daug metų bendrovė investavo į veiklos procesų automatizavimą, efektyvumo didinimą. Kolegos atsisakę Excel‘io „susidraugavo“ su QlikView. Na, o finansinės ataskaitos, skirtos aukščiausio lygio vadovams, vis dar buvo rengiamos rankiniu būdu. Sprendimai turi būti greiti, o ataskaitų ruošimas itin užtrukdavo, esant pasikeitimams, tekdavo viską daryti iš naujo. Atėjo laikas „atsisveikinti“ su Excel‘iu ir perkelti duomenis į finansinę aplikaciją. Galima sakyti – išaugome Excel.

-Kokius finansinės analizės uždavinius pavyko įgyvendinti taikant Finance PRO aplikaciją?

-Finansinius duomenis analizuojame išsamiai – iki detalių transakcijų lygio. Pagrindinis naujos aplikacijos tikslas buvo, kad ji taptų asistentu bei įrankiu, kurį naudotume kasdien, ne tik mėnesio uždarymams. Analizuojame nuo KPI rodiklių iki analitinės informacijos. Šalia didžiosios sintetinių sąskaitų knygos, turime detalizavimus: mokėtinų skolų, gautinų skolų, atsargų išskaidymą. Kontroliuojame bankinius rodiklius, jų vykdymą, taip pat turime esamo ir galimo finansavimo palyginimą – visa tai labai praverčia darbe.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte įgyvendinant Finance PRO?

Rimtų iššūkių neturėjome, mums tai nebuvo pirma aplikacija. Iš pradžių buvo neramu, dėl tam tikrų duomenų neturėjimo Axapta sistemoje, todėl teko pasukti galvą kaip ir iš kur tuos duomenis „paimti“. Praplėtėme Axaptos turinį, panaudojome Finance PRO nebalansinių sąskaitų galimybes ir galiausiai turime veikiančią aplikaciją.

Kaip pasikeitė jūsų kasdienybė, kokie esminiai skirtumai tarp Excel ir Finance PRO aplikacijos?

Sutaupome daug laiko, todėl grįžti prie Excel‘io tikrai nesinorėtų. Anksčiau labai vargdavome, jei duomenys pasikeisdavo, tekdavo daryti viską iš naujo. Dabar pasikeitus duomenims Axaptoje, viskas atsinaujina automatiškai – labai patogu.

-Esate audituojama įmonė. Ar Finance PRO palengvino auditavimo procesą?

-Taip, per pastaruosius metus keitėsi ir paties audito organizavimo principai, kur yra atsisakoma pirminių dokumentų tikrinimo ir norima detalios duomenų analizės. Gauname vis daugiau analitinių užklausų: duomenų detalizavimo, rūšiavimo, grupavimo. Jei anksčiau vienai tokiai užklausai atsakyti -užtrukdavome kelias dienas, dabar su Finance PRO – kelias valandas. Taip pat gavus klausimus iš VMI „kaip pasikeitė“, „kodėl padidėjo/sumažėjo“, labai greitai galima gauti atsakymus naudojant aplikaciją.

-Kokie planai tolimesniam analitikos vystymui?

-Tikrai nesustosime! Dabar džiaugiamės nauju įrankiu, testuojame, randame vis naujų pritaikymo galimybių. Planuojame diegti ne tik naujas aplikacijas, bet ir išplėsti esamų aplikacijų turinį. Analitikos apetitas auga bevalgant, kartą paragavus sunku sustoti.

Žiūrėkite interviu Atsisiųsti pdf formatu

Finance PRO tai esminių finansinių rodiklių ir pelno (nuostolių), balanso, pinigų srautų bei kitų finansinių ataskaitų analitikos aplikacija. Sukurta su Qlik Sense.

Standartinės analitinės aplikacijos>>

Finance PRO išsamiau>>

„Agrorodeo”

UAB „Agrorodeo“ - viena didžiausių grūdų eksportuotojų Baltijos šalyse. Prekiauja grūdinėmis, aliejinėmis ir ankštinėmis kultūromis tarptautiniu mastu.

Sektorius

Didmeninė prekyba

Analizės sritys

Finansai

Veiklos geografija

Tarptautiniu mastu

Projekto iniciatorius

Olga Bragina, „Agrorodeo“ UAB vyr. buhalterė

Turite klausimų?

Paskambinkite mums +370 615 94878 arba klauskite
parašydami mums – atsakysime per vieną darbo dieną.

Copyright © 2024 Day Q Analytics. All rights reserved. | Privatumo politika

Solution: Pixel House